Mokiniai išbando mokymosi aplinką ViLLE

Lapkričio 8–10 d. trys projekto „Informatika pradiniame ugdyme“ mokyklos (Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Klaipėdos Gedminų progimnazija, Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla) pradėjo Turku universiteto (Suomija) sukurtos mokymosi aplinkos ViLLE išbandymą.

ViLLE mokymosi aplinkoje informatikos gebėjimai ugdomi kartu su matematikos mokymu. Mokiniai sprendžia daug įvairaus tipo uždavinių, kurių dalis – rutininiai, testų pobūdžio, bet dauguma – dinamiški, interaktyvūs, žaidybiniai. Aplinka nuolat tiriama (atliekama analitika, statistika), vyksta mokyklų ir mokytojų bendradarbiavimas. Atlikus tyrimus, pastebėta, kad ViLLE užtenka naudoti vieną pamoką per savaitę ir jau galima pastebėti geresnių matematikos rezultatų. Daugiau kaip pusė Suomijos mokyklų naudojasi ViLLE ugdymo procese.

Birželio mėn. vykusiose projekto kūrybinėse dirbtuvėse ViLLE mokymosi aplinką mokytojams pristatė Turku universiteto informatikos prof. Mikko-Jussi Laakso. Mokytojams ši mokymosi aplinka pasirodė įdomi ir naudinga. Buvo aptartos galimybės ir sąlygos išbandyti šią mokymosi aplinką ir Lietuvoje. Nuspręsta trijose entuziazmą išreiškusiose mokyklose nuo rudens pradėti ViLLE išbandymą.

Kiekvienoje eksperimentą vykdančioje mokykloje vienos klasės trečiokai vieną pamoką per savaitę mokysis matematikos naudodami ViLLE, o lygiagrečios klasės mokiniai mokysis įprastu būdu: atliks pratybų užduotis ir pan. Šitaip bus mokomasi 15 savaičių. Lietuvoje mokymosi aplinką ViLLE išbandyti padeda Turku universiteto doktorantas Einari Kurvinen. Jis jau aplankė visas mokyklas ir padėjo mokytojams susitvarkyti sistemą bei pravesti pirmąją ViLLE pamoką. Einari ir toliau lankysis šiose mokyklose, konsultuos mokytojus, stebės, kaip mokiniai jaučiasi, kokių sunkumų jiems kyla.

Išbandant mokymosi aplinką ViLLE vienas iš kylančių iššūkių yra šios aplinkos, pranešimų, užduočių lokalizavimas (vertimas į lietuvių k.) ir pritaikymas mūsų mokiniams. Džiaugiamės, kad visai netikėtai talkinti šiame darbe sutiko informatikos profesorius Lasse Bergeroth. Taip pat daug laiko ir pastangų tam skiria pati prof. Valentina Dagienė bei kiti projekto mokslininkų komandos nariai.

Įspūdžiai po pirmosios ViLLE pamokos:

Na, štai, pirma diena su ViLLE prabėgo. Vaikai buvo sužavėti. Ėmė sveikai lenktyniauti, kas greičiau pasieks medalius. Pasiektas puikus rezultatas: vienas auksinis, penki sidabriniai ir dar keli bronziniai medaliai 🙂 Vaikai rado bendrą kalbą su Einariu, dirbo aktyviai su nuotaika.

Mokytoja Indra Sudeikienė, Klaipėdos Gedminų progimnazija